Blog > Komentarze do wpisu

Alkoholowa Lista Przebojów, notowanie pierwsze

Minęła trzynasta. Czas na premierowe wydanie Alkoholowej Listy Przebojów im. Tomasza Hajto. Jakie trunki zajęły najwyższą lokatę na naszej liście? A które dopiero przebijają się do ścisłej czołówki? Królowie spożycia i przegrani procentowej konsumpcji - tylko w Alkoholowej Liście Przebojów poznasz hity bieżącego sezonu grzewczego i kity, których zawodowcy używają jedynie do czyszczenia rdzy na swoich maserati. Zapraszamy.

1. Na miejscu pierwszym: WHISKY vel WHISKEY. Moda na ten napój przywędrowała razem z kadrowiczami grającymi poza granicami naszego kraju. Niezrozumiana przez krajowych piłkarzy, szybko znalazła uznanie w oczach zawodników, którzy dostąpili zaszczytu kopania Pedro Paulety po kostkach. Znak rozpoznawczy każdego zawodnika, który zaszczycił swoim tyłkiem ławkę zagranicznego klubu lub podeptał trochę zagranicznych muraw.

2. Miejsce drugie zarezerwowane dla DOBRYCH DRINKÓW bez podziału na konkretne pozycje w alkoholowej karcie. Kolorowe, z palemką bądź bez, z dużą lub mniejszą zawartością alkoholu. Ze względu na słoneczne barwy i różnorodność - idealne dla zawodników, którzy wyrwali się z polskiej ligowej szarzyzny. Próbowane przez polskich ligowców, ale ze względu na ograniczoną wyobraźnię i powierzchowną znajomość świata (im więcej występów poza granicami Polski - tym większa znajomość drinkowej terminologii i możliwości, jakie niesie ze sobą alkohol, shaker i lód), tylko pod postacią śrubokręta.

3. Ostatnie miejsce na pudle: WINO. Idealne podczas długich podróży lotniczych. Najlepiej smakuje we wnęce przed samolotową ubikacją. Wymarzony trunek dla piłkarzy ubranych w koszykarskie stroje i bramkarzy z ambicjami, którzy mają pecha. Źle widziane przez trenerów i członków sztabu szkoleniowego.

4. Pierwszy w notowaniu trunek krajowy: WÓDKA CZYSTA. Nieodłączny atrybut każdego zgrupowania kadry i treningu Legii Warszawa. Wylansowana w swojej książce przez gwiazdę reprezentacji olimpijskiej ze srebrnym medalem na szyi. Pomimo silnego krajowego lobby wciąż nie znajdująca uznania pośród graczy rodem ze zgniłego zachodu, co jednak nie przeszkadza w obecności czystej wódki na reprezentacyjnych salonach. Najpoważniejszy kandydat do najwyższej lokaty w następnym notowaniu Alkoholowej Listy Przebojów, jeśli tylko jej amatorzy przestaną tracić film i następnego dnia zaczynać promocję od początku.

5. Miejsce piąte: PIWO. Lubiane przez szkoleniowców, przez co traktowane po macoszemu przez piłkarzy. Ofiara niezbyt udanego pijaru zderzająca się z opinią: po co pić coś, czego picia nikt nie zabrania? Nieodłączny argument wszystkich dyskusji o alkoholowym życiu piłkarza, wspominany wielokrotnie pod postacią sloganu: "jedno czy dwa piwka po meczu jeszcze nikomu nie zaszkodziły".

6. Szóste miejsce w notowaniu: BIMBER. Król niższych klas roz(g)rywkowych rozchwytywany zarówno przez piłkarzy, trenerów, jak i sędziów piłkarskich. Najprostszy środek znieczulający pozwalający zapomnieć czy to o kontuzji, czy o tym, że gra się w szóstej lidze. Dostępny poza oficjalnym obiegiem alkoholowym posiada tę zaletę, że można go przygotować samemu.

Poczekalnia: denaturat, likier wiśniowy, nalewka babuni oraz wino patykiem pisane.
wtorek, 02 listopada 2010, quentiin
Alkoholowa Lista Przebojów, notowanie pierwszePolecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: lolo, *.chello.pl
2010/11/02 14:09:26
whisky to nie to samo co whiskey
-
2010/11/02 23:20:21
"Ze względu na słoneczne barwy i różnorodność - idealne dla zawodników, którzy wyrwali się z polskiej ligowej szarzyzny."- KLASA :)

Ponadto protestuję przeciwko punktowi "WINO". Powinno być: "wino prosto z PLASTIKOWYCH butelek". Ktoś gotów pomyśleć, że Orły to piją z kieliszków, TFU! Takie generalizowanie jest rzeczą skandaliczną.
-
2010/11/02 23:47:17
-
Gość: wojtek, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/11/03 00:02:19
Pozycja PIWO powinna być wzbogacona wspomnieniem artysty Kosowskiego... Wyraźnie deklarował że akurat PIWA nie lubi !
-
2010/11/03 00:12:28
Ani chybi, potrzebne będzie notowanie numer dwa :)
-
Gość: krzysiek, *.pools.arcor-ip.net
2010/11/03 07:30:26
Hajtę się odmienia.