Blog > Komentarze do wpisu

Afera z piłkami

Jak poinformowały serwisy sportowe, więźniowie Zakładu Karnego we Włocławku zostali nieoczekiwanie obdarowani. Skazani, którzy są wielkimi fanami siatkówki i założyli nawet więzienną drużynę, dostali prezent od naszej kadry - okolicznościowy kalendarz i dwie piłki. Na jednej z piłek czytamy: "Dla drużyny piłki siatkowej przy ZK Włocławek Raul Lozano". Z kolei na drugiej piłce znajdują się autografy całej drużyny. Na podkreślenie zasługuje fakt, że piłka z podpisami jest autentyczną piłką z mistrzostw świata z Japonii.

Redakcja Po Mundialu wybrała się z krótką wizytą do obdarowanych w ten sposób więźniów. Nasz reporter został zaskoczony zaraz  po minięciu bram Zakładu Karnego. Spodziewał się ujrzeć zadowolone twarze więźniów, tymczasem rzeczywistość była zgoła inna.

- Daj pan spokój - odpowiedział gniewnym mruknięciem skazaniec zapytany o powód minorowych nastrojów. - Jaja sobie z nas zrobili i teraz jeszcze się chwalą jacy to są dobrzy i szlachetni i znaleźli czas, żeby wspomóc nas w więziennej niedoli, tfu.

- Tak, to prawda - rozwiewa wszelkie wątpliwości kolejny ze skazanych Roman Sz. - Rzeczywiście wysłaliśmy do naszej reprezentacji list z prośbą o piłki, ale chodziło nam o piłki do metalu. Grupa ucieczkowa już ryje tunel pod murami zakładu, chcielibyśmy osobiście podziękować za taki prezent.

Trudno się dziwić rozgoryczeniu więźniów. Tymczasem sytuacja odbija się czkawką również naszej reprezentacji. W dniu dzisiejszym konto mailowe Polskiego Związku Piłki Siatkowej zostało zasypane setkami maili od osób prywatnych, zakładów karnych, szkół podstawowych i ponadpodstawowych a nawet z jednego domu spokojnej starości. - Zapotrzebowanie na piłki z autografami jest tak duże, że nie będziemy w stanie spełnić nawet 5% próśb - powiedził Po Mundialu prezes PZPS Mirosław Przedpełski.
środa, 27 czerwca 2007, quentiin
Afera z piłkamiPolecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: k3, *.opera-mini.net
2008/02/16 10:59:42
niezłe jaja;-) k3