Blog > Komentarze do wpisu

Rewolucja w skokach narciarskich!!

Jak udało nam się ostatnio dowiedzieć, od przyszłego sezonu przygotowywana jest dość poważna rewolucja w skokach narciarskich. Skłonić ma ona skoczków narciarskich do rywalizacji na całkiem odmiennym poziomie zaawansowania narciarskiego. Dotychczasowa formuła Pucharu Świata zostanie zachowana, ale oprócz Kryształowej Kuli, której wartość nie zostanie zachwiana, wprowadzone zostanie dodatkowe trofeum, o które będą mogli walczyć skoczkowie.

Do krótkiej rozmowy podczas finałowych konkursów w Planicy udało nam się namówić dyrektora cyklu Pucharu Świata, Waltera Hofera.

Po Mundialu: Jaki jest cel wprowadzenia nowej nagrody wieńczącej pucharowe zmagania?

Walter Hofer: Jak wiadomo kończy nam się w tym roku umowa sponsorska i poszukujemy w tej chwili nowego sponsora, który wziąłby pod swoje skrzydła turnieje Pucharu Świata. Jednym z ważniejszych czynników pomagających podjąć taką decyzję jest bez wątpienia widowiskowość danej dyscypliny sportowej. Wraz z całym zarządem doszliśmy do wniosku, że taki sposób zwiększenia widowiskowości pucharowych zmagań pomoże w zdobyciu sponsorów.

PM: Czyli chodzi głównie o pieniądze?

WH: Nie, nie tylko. Nie od dzisiaj można zauważyć, że z pięćdziesięciu skoczków startujących w konkursach Pucharu Świata każdorazowo w konkursie o zwycięstwo walczy nie więcej niż 10-15 skoczków. Cała reszta zawodników skacze, bo musi, ale rzadko kiedy widać w nich wolę zwycięstwa czy choćby chęć oddania jak najdłuższego skoku. Teraz z odpowiednią motywacją to powinno się zmienić.

PM: Zdradzi nam pan w końcu cóż to za rewolucji możemy się spodziewać?

WH: Owszem. Od przyszłego sezonu wprowadzimy klasyfikację na najgorszego skoczka sezonu. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda.

PM: A co to za nagroda?

WH: Kryształowa Hula.

PM: Dziękuję za rozmowę.

Okazuje się również, że wstępny model Kryształowej Huli został już przygotowany. Jako pierwszy miał z nią okazję zapoznać się nasz najlepszy skoczek, Adam Małysz. Kiedy na skoczni w Planicy przebrzmiały hymny i wiwaty a pierwsze gratulacje zostały przekazane na ręce najlepszego skoczka sezonu 2006-2007 w jego dłoniach pojawiła się zaprezentowana mu przez Waltera Hofera Kryształowa Hula. Adam Małysz, choć pragnął zachować powagę, to nie udało mu się to do końca i parsknął głośnym śmiechem.Wieczorem po uroczystej kolacji Adam Małysz przeprosił młodszego kolegę za ten wybuch śmiechu i potem już wspólnie razem w trenerskim i zawodniczym gronie skrytykowano nowy pomysł Walera Hofera.
wtorek, 27 marca 2007, quentiin
Rewolucja w skokach narciarskich!!Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2007/03/28 00:07:55
rozumie to ktoś?
-
Gość: , 80.48.180.*
2007/12/13 19:36:55
głupie
-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2008/02/17 14:56:56
Wygraj w końcu
S U P E R
-
Gość: aga_ski, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/03/07 19:10:15
Świetny blog!
Widze,ze lubisz skoki,wiec zapraszam na www.skocznia24.net
Serdecznie Zapraszam!