Blog > Komentarze do wpisu

Na pomoc Robertowi Matei

Jak donosi dzisiejszy "Fakt" Robert Mateja ma już dość startów w mistrzostwach świata. Sytuacji nie zmienia nawet fakt, że na normalnej skoczni osiąga całkiem niezłe rezultaty, czasem lepsze nawet od samego Adama Małysza. Nic więc dziwnego, że trenerzy są zdziwieni decyzją Matei tak samo jak i jego dobrymi skokami. Nasz skoczek zapowiedział bowiem, że nie weźmie udziału w zaplanowanym na sobotę konkursie.

Nasz nielot obraził się na krytykę jaka spłynęła na niego po zupełnie nieudanym starcie w drużynowym konkursie skoków, w którym jak wszyscy wiemy zawalił naszej reprezentacji medal.


Obrażony nielot. (c) Onet

Tymczasem "Fakt" nie zdążył dowiedzieć się tego, że polscy trenerzy wezwali do pomocy specjalistkę od radzenia sobie z takimi przypadkami. Czasu było niewiele, więc trzeba było działać szybko. W środę wczesnym rankiem czasu polskiego, ciszę w siedzibie TVN przerwał dramatyczny telefon z wołaniem o pomoc. Na szczęście zrozumiano wyjątkową sytuację, wpakowano Supernianię do samolotu i dostarczono do Japonii, gdzie mogła pomóc naszemu skoczkowi.


Superniania na chwilę przed wejściem na pokład prywatnego odrzutowca
należącego do Mariusza Waltera. (c) TVN


Łatwo nie było, ale misja prawdopodobnie zakończyła się całkowitym sukcesem. Robert Mateja wystartował w kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu, awansował do niego i wszystko wskazuje na to, że wystąpi w konkursie głównym.

Tymczasem nasz as atutowy Adam Małysz po wygraniu treningu przed kwalifikacjami, odpuścił skakanie w kwalifikacjach. Spośród trzech Polaków biorących udział w eliminacjach najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, który skoczył 92 metry (118.0 pkt - 13. miejsce). Robert Mateja skoczył 90 metrów (112.0 pkt - 24. miejsce), a Piotr Żyła osiągnął odległość 87,5 metra (106.5 pkt - 39. miejsce).
piątek, 02 marca 2007, quentiin
Na pomoc Robertowi MateiPolecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2007/03/02 16:39:02
dobre z tą supernianią;)