Blog > Komentarze do wpisu

"List Złotek jest skandalem"

A było to tak:

Polskie siatkarki chcą powrotu do pracy z kadrą trenera Andrzej Niemczyka. Wystosowały w tej sprawie specjalne list otwarty. "Prosimy władze PZPS o rozpatrzenie możliwości powrotu na stanowisko trenera reprezentacji kobiet Andrzeja Niemczyka. [...] Trener Niemczyk był twórcą naszego zespołu, zespołu Złotek. Wkładając w niego dużo ciężkiej pracy, wskazał nam drogę i cele oraz dał szansę na to, czego w najśmielszych snach nie byłyśmy w stanie przewidzieć. [...] Mamy do niego i jego metod pełne zaufanie.

A zaraz potem było tak:

 - Niedopuszczalne jest kontaktowanie się z nami poprzez prasę - tak prezes PZPS zareagował na list siatkarek, które domagają się powrotu trenera Andrzeja Niemczyka. - Nic nie wiedziałem o liście - broni się były trener reprezentacji siatkarek. Zdaniem działaczy za listem siatkarek stoi sam Niemczyk, przez co definitywnie stracił szansę na powrót do reprezentacji.

Na podstawie wydarzeń z ostatnich miesięcy, pokusiłem się o krótkie przedstawienie możliwości, jakich możemy się teraz spodziewać.

1. Do redakcji ogólnopolskiego dziennika zgłasza się Dorota Ś., która twierdzi, że miejsce w reprezentacji dostała przez łóżko. Aby dostać się do reprezentacji musiała sypiać z drugim trenerem, a aby zostać kapitanem musiała przespać się z trenerem Niemczykiem. Dzień później zdradza, że Niemczyk jest ojcem jej dziecka. Na wiadomość o zarzutach Doroty Ś. do prokuratury zgłasza się kilka siatkarek, które potwierdzają jej zeznania. Jest wśród nich także była reprezentantka Polski, Małgorzata N., która twierdzi, że wyleciała z drużyny, bo trener dowiedział się, że jest jej ojcem.

Badania genetyczne temu... zaprzeczają! Dwa dni później nikt już nie wie kto jest czyim ojcem. Zaszczuta Dorota Ś. wyjeżdża do Włoch, przyjmuje włoskie obywatelstwo i kończy karierę grając dla tej reprezentacji. Tymczasem trwają poszukiwania ojca Małgorzaty N. Do prokuratury zostaje wezwany Andrzej Lepper, który od pewnego czasu jest podejrzany o ojcostwo co dziesiątego Polaka. Afera odwraca uwagę od gry naszej reprezentacji, która w 2007 roku nie przegrywa, bo będąc rozwiązaną nie rozgrywa ani jednego spotkania.

2. Problemy na linii PZPS - kadra docierają do FIVB. Włodarze FIVB bacznie obserwują sytuację i analizują każdy szczegół. W międzyczasie do takich samych problemów dochodzi we Włoskiej Federacji Siatkarskiej. Obie federacje mają identyczny problem. Musi interweniować FIVB. Jej wyrok jest nieodwołany - siatkarska reprezentacja Polek dostaje dwuletni zakaz gry na międzynarodowej arenie. Reprezentacja Włoszek zostaje ukarana ostrzeżeniem, a jej rodzima federacja musi wpłacić 50 tys. franków kary.

3. Znany dziennikarz ogólnopolskiej gazety niepostrzeżenie zakrada się do archiwów IPN'u, w których znajduje teczkę Andrzeja Niemczyka. Wynika z niej niezbicie, że Niemczyk był agentem SB o pseudonimie Gemset. Niemczyk jest skończony. Złotka piszą list otwarty do prezesa Przedpełskiego, w którym przepraszają go za wszystko.

4. Problemem w PZPS zainteresowany jest minister sportu Tomasz Lipiec. Niepokoją go przede wszystkim zarzuty o pijaństwie zarówno w kadrze męskiej jak i żeńskiej. Dowodów na takie zachowanie jest sporo. Andrzej Niemczyk rzekomo urządzał na treningach kadry ostre popijawy, a z reprezentacji męskiej swego czasu właśnie za pijaństwo została wyrzucona trójka kadrowiczów. Lipiec w asyście polityków czujących swoją szansę przed wyborami postanawia wprowadzić do PZPS komisarza. Taka ingerencja rządu w niezależny związek sportowy nie podoba się działaczom FIVB, którzy nie chcą czekać tak, jak FIFA w sprawie polskiej piłki nożnej. FIVB zawiesza PZPS, Lipiec wprowadza komisarza i zadawalając się tym sukcesem odpuszcza piłce, która zaczęła odnosić sukcesy. Michał Listkiewicz pełni funkcję prezesa aż do 2027 roku.

5. Dziennikarze pewnej ogólnopolskiej gazety docierają do sensacyjnych informacji. Okazuje się, że Instrukcja UOP nr 0015/92 wydana została w październiku 1992 przez dyrektora Biura Analiz i Informacji UOP Piotra NIEMCZYKA przewidująca inwigilację członków partii politycznych i pozyskanie płatnych informatorów, w szczególności wobec prawicowych ugrupowań sprzeciwiających się polityce prezydenta Lecha Wałęsy i rządu Hanny Suchockiej zakładała również inwigilację środowiska sportowego. Według tych informacji Andrzej Niemczyk w czasie stanu wojennego donosił na swoich przyjaciół. Rozpętuje się piekło.

...

Jestem dziwnie spokojny, że rzeczywistość będzie równie ciekawa.

wtorek, 12 grudnia 2006, quentiin
"List Złotek jest skandalem"Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2006/12/12 17:08:48
to nie bylo smieszne (hahaha) to bylo.... straszne , wybrales najgorsze z mozliwych "rozwiazań", nie dobrze mi sie robi... (dopiąłeś swego) pozder
-
2006/12/13 17:19:23
ale masz fantazję...
heh.
wszystko się może zdarzyć w tym kraju...
-
Gość: ola, *.chello.pl
2006/12/15 22:25:03
świetne, naprawde się uśmiałam! wątek ojcowski najlepszy!